Lezzetli Tumbet Tatlısı

Lezzetli Tumbet Tatlısı, son zamanlarda Afrika’dan evlerimize işleyen güzel bir tatlıdır. İçinde bulunan doğal malzemelerin sebze, et ve baharatlarla buluşmasıyla ortaya çıkan kıvamının lezzeti son derece havalı. Daha önce tarifini bilmeyenler bu tarif sayesinde bu keyifle yapmak için harika bir fırsattır.

Tumbet tatlısının pişirilmesi oldukça basittir ve herkes bunu kolayca hazırlayabilir. Önceden kıyma olarak satılan et ya da tavuktan yapılmış bir besin olduğu dikkate alınarak, ilk olarak et yada tavuk kıymasının haşlanması gerekir. Birkaç dakika sonra, haşlanmış et ya da tavuğu tencereye koyarak biraz kaynamaya bırakılır. Daha sonra, haşlanmış patates parçalarını ilave ederek kaynatılır. Daha sonra, kabak, biber ve domates parçaları eklenir. Tüm malzemeler hafifçe kavrulurken, tuz, karabiber ve diğer baharatlar eklenebilir. Son olarak sıcak su ilave edilerek, kısık ateşte yaklaşık 15-20 dakika içinde pişer.

Lezzetli Tumbet tatlısı servis edildiğinde, üzerine maydanoz, limon dilimleri veya diğer tereyağından tamamlama için kullanılabilir. Bu lezzetli tatlının, sadece evlerinde değil, usta aşçılar tarafından restoranlarda da servis edildiği görülmektedir. Siz de evinizde çok güzel bir akşam yemeği dekorasyonu için bu tatlıyı deneyebilirsiniz.

Yorum yapın