Bahsine Turları

Bahsine, Türkiye’nin en eski tatil turu olarak bilinir. Bu küçük ve şirin Adalar grubu, Ege Denizi’nde bulunan doğal güzellikleri ile cazip bir seyahat hedefi olarak kabul edilmektedir. Bahsine adının kökeni, arkeologlar tarafından antik Yunan köyü “Pagine'”dan gelmektedir.

Tüm Adalar grupu, işlenmiş kayalar, uzun dalgalar, geniş plajlar, muhteşem deniz manzaraları ve zengin bitki örtüsü ile çevrelenmiştir. Plajlar beyaz kum ve sakin sular için ideal bir yerdir, bu nedenle Bahsine, her yaştan misafirler tarafından, özellikle de ailesel tatiller için tercih edilmektedir.

Bahsine Turları, enfes plajların, güzel koyların, kristal berrak denizlerin, canlı ekosistemlerin ve Akdeniz besin zincirinin tadını çıkaracak birkaç günlük maceralara sahiptir. Bahsine’de, dalış yapan, snorkel tutan veya tekne gezen turistlere dayanıklılıklarından ve deniz sularının temizliğinden söz ediyoruz.

Bahsine, Karadeniz’deki çevresel bariyerlerden tatmin edici bir görünüm sağlayan sıcak Akdeniz denizi ile kaplıdır. Boğaz ve Ayvalık Adaları arasında, deniz üzerinde, kabarcıkları ve akvaryumlarıyla ünlü Marmara Adaları’nın arasında ziyaret edilebilen, 19 adadan oluşan Bahsine Adaları Grubudur.

Ayrıca, Bahsine Turları, doğa yürüyüşleri, keşif yürüyüşleri, dağ bisikleti, tekne gezileri, olta veya kanogezi, balık tutma veya kitesurf gibi pek çok aktiviteyi de içerecek şekilde planlanmıştır. Bununla birlikte, adaların tarihi ve kültürel mirasının keşfedilmesi ve sosyal etkinliklerin katılımı da kendine özgü bir tatil deneyimi olması için Bahsine Turlarına ilave edilebilir.

Yorum yapın