Bahsine Turları

Bahsine, Mısır’da nehrin ilk başladığı yerde bulunan antik bir kenttir. Eski Mısır’da, bu kent bahsişehir ya da bahiş olarak da bilinirdi. Kral Psammetik I, bu kenti hayata geçirmede liderlik etti. Günümüzde, çevresindeki insanlar tarafından Bahsine Turları adıyla ziyaret edilen bu eski kentin güzelliği ve tarihi değeri halen ayakta durmaktadır.

Günümüzdeki Bahsine turu, Mısır’ın güney sahillerinde bulunan ve fasulye tarlamalarının olduğu bölgeden başlar. Ziyaretçiler öncelikle Bahsine kentine ulaşır ve kentteki tarihi ve arkeolojik ögeleri keşfeder. Özellikle Eski Mısır Kralı Psammetik I’ın mabetini ziyaret etmeyi unutmamalısınız. Burada bulunan Ptolemaios V Megas Tapınağı, dilenci babası burcu, ziyaretçiler üzerinde etkileyici bir görünüm sunuyor.

Tur Bahsine’den sonra, daha geniş bir alandan keşifye geçer. Bu, güney Mısır bölgesinde insanların nehrin sularını kullanarak tarım yapmaları için kullandıkları kameralı kanallara kadar yayılıyor. Bu kanallardan birini izlemek, çiftçinin, nehir sularının mahsul hasadı için nasıl kullandığını incelemek için harika bir fırsat.

Tura dahil olan diğer güzellikler, Eski Mısır’ın tekne inşa sanatına, sualtı arkeolojiyi kullanarak Mısır’ın tarihi ve gizemli tarihi eserlerini keşfetme şansına, mağazalarda alışveriş yapmaya ve pek çok farklı balıktan oluşan kültürlü lokal restoranları denemeye kadar uzanır. Ziyaretçiler, turun bitiminde ciddi olarak bostanın ve arazinin muhteşem atmosferinden etkilenmiş olacak.

Bahsine Turları, kültür mirasının keşfedilmesi, meşhur yerlerin tanınması ve Mısır’daki çiftçinin tarım tekniklerinin canlandırılması konusunda harika bir seyahat. Keşif yapanlar, mükemmel doğal güzellikleri görme şansına sahip olacak ve Eski Mısır ile ilişkisi olan tarihi yerlerin sayısını her tur sonunda artıracaklar.

Yorum yapın