Bahsine Nasıl Oynanır?

Bahsine iki ya da üç kişilik bir kart oyunudur. Her oyuncu için 8 deste dağıtılır ve her oyuncunun belli bir toplam sayıda kartı olacak şekilde her deste 5 karttan oluşur. Oyuncular bu kartlarını gizli tutarlar ve ardından ilk el dağıtılır. İlk elin dağıtımı bittikten sonra, oyuncular kart sayılarını belirleyerek ve birbirlerinin diğer kartlarını göremeyecekleri şekilde, elini kapatır.

Oyun başladıktan sonra, her oyuncu diğer oyuncuya destelerinden en fazla 6 kart dağıtır ve ek olarak 3 kart alır. O zaman oyuncular desteleriyle oynamaya başlarlar. Oyuncunun amacı diğer oyuncudan daha fazla puan kazanmaktır. Puan elde edilirken; A değeri 11, 10 değeri 10, K değeri 8, J değeri 7, 9 değeri 6 ve daha küçük değere sahip kartların bütününün toplamı 5 olarak hesaplanır.

Bir el bittikten sonra, puanlar toplanarak eldeki elin kaybedeni belli olur. İki ya da üç el sonunda en yüksek puanı alan oyuncu oyunu kazanır. Oyundaki başka ipuçları vardır ve acemi oyuncular bu ipuçlarına göre oyunu oynayabilirler.

Özet olarak, Bahsine oynayan kişilere 8 desteden 5 kart her desteye dağıtılarak başlamak, diğer oyuncuda destelerinden en fazla 6 karta ve 3 karta sahip olmak ve en fazla puanı elde etmek amacıyla oyunu oynamak gerekir. Oyunu en iyi şekilde oynayabilmek için, kart değerlerinin doğru oynanması çok önemlidir ve oyuncular ipuçlarına göre daha iyi oynayabilirler. Oyunu kazanan kişi en yüksek puanı toplamış olan oyuncu olur.

Yorum yapın